Kvalifikace na republikové finále v házené základních škol 2009

Asociace školních sportovních klubů České republiky - Pražská krajská rada uspořádala dne 6.února 2009 ve Sportovní hale TJ Tatran Střešovice kvalifikaci skupiny A na Republikové finále AŠSK ČR v házené základních škol chlapců 8. a 9.tříd. Této kvalifikace se již tradičně za Ústecký kraj zúčastnilo družstvo Základní školy Louny, Školní ulice pod vedením trenérů Miroslava Jahna st. a Mgr. Jiřího Ekrta.

Soupeřem našich chlapců byla Základní škola Praha, Jílovská. Kvalifikace se hrála systémem dvojzápasu 2x20 minut.

Počátek prvního utkání vyzněl jasně v náš prospěch. Za stavu 4:0 jsme však přestali proměňovat vyložené šance, znejistěl i brankář, a soupeř dotáhl až na 6:5. Našemu  družstvu se však podařilo zpřesnit obranu a rychlými protiútoky dovedlo nakonec utkání do vítězného výsledku 18:12.

Druhé utkání bylo až do 8.minuty naprosto vyrovnané. Zvýšený nápor soupeře jsme  očekávali, a proto jsme položili důraz na ukázněnou a trpělivou obranu. Ta pracovala  spolehlivě, zlepšil se tím i výkon Šmakala v brance. Soupeř začal ztrácet síly, zbytečně hrubě fauloval, byl vylučován a potrestán naší „šňůrou“ na 11:5. Dále se již utkání plně vyvíjelo v naší režii. Proměňovali jsme rychlé protiútoky, předvedli několik nacvičených signálů a ve druhé „šňůře“ zvýšili až na 17:6! Do poslední fáze jsme nasadili celou střídačku a již v pohodě zvítězili rozdílem třídy 24:10.

Připomínáme, že tato soutěž je vypisována každý druhý rok a že družstvo chlapců ZŠ Louny, Školní před dvěma lety na přeboru republiky zvítězilo. Ve dnech 18.-20.3.2009  tedy pojedeme  titul obhajovat, tentokrát do Nového Veselí na Moravě.

Sestava a branky: Jahn Miroslav (3), Svoboda Tomáš (1), Šmakal Michal (br), Bařtipán Michal (4), Borl Michael (9), Cinegr Vladimír (3), Herold Martin (br), Triebe Petr (12), Trubač Marek,Trubač Michal (5), Vavrica Tomáš (2), Botha Jan (3), Štorkán Petr